Tutudutú tutudú: Archa předána

Tutudutú tutudú: Archa předána

Dne 6. 2. nás frenštátské muzeum pověřilo získat bájnou Archu úmluvy, aby neskončila ve špatných rukou. Ty špatné ruce byli berlínští hledači pokladů, kteří nám byli neustále v patách a nutno říct, že nás nejednou přelstili.

Dohromady nás bylo 55 a v takovém velkém počtu bychom toho moc nezmohli. Rozdělili jsme se na badatele a archeology, abychom měli 2 týmy, které mohou jednotlivé výzvy plnit zvlášť.

Nejprve jsme museli odletět do Nepálu, kde jsme získali medailon, který nám měl něco o Arše napovědět. Museli jsme si jej vybojovat a pak nám hned 2x zvládli unést Marion. Když jsme medailon rozluštili, napověděl nám, že archu nesmíme otevírat a také, odkud máme zasvítit, abychom našli svitek s umístěním Archy.

Potřebovali jsme hůl o správných rozměrech, pro kterou se vydali archeologové na vzdálenou rozhlednu Kozubová, a také laser, který si badatelé vybojovali v aréně. Podle návodu jsme laserem z přesného místa zasvítili, a tam jsme skutečně svitek našli.

Už zbývalo jen najít Archu, která měla být v Káhiře. To se nám podařilo, ale hledači pokladů z Berlína nám ji ukradli. Ve čtvrtek večer jsme se je jali pronásledovat a byli jsme svědky jejich poslední minuty. Neuposlechli totiž varování na medailonu, archu otevřeli a všichni do jednoho padli. My jsme archu zapečetili a předali muzeu k dalšímu zkoumání.

Děkujeme všem za skvělý jarní tábor. Největším nepřítelem pro nás byli samozřejmě hledači pokladů, ale hned na druhém místě to bylo počasí, které nám zas tak moc nepřálo. Vše jsme ale zvládli a plní zážitků z netradičního tábora o 2 programech na 1 chatě jsme se vrátili domů.

 

Fotky jsme pro vás rozdělili do 3 alb, aby bylo koukání jednodušší: badatelé (mladší), archeologové (starší) a společné.

Badatelé: https://eu.zonerama.com/DuhaKlubaci/Album/8166956

Archeologové: https://eu.zonerama.com/DuhaKlubaci/Album/8166971

Společné: https://eu.zonerama.com/DuhaKlubaci/Album/8167002